Aktualności i promocje

06 Mar

Warsztaty Arts & Crafts pt.: “Walijskie legendy”

W ubiegłą sobotę zaprosiliśmy dzieci na warsztaty poświęcone poznawaniu m.in. legend, małej, ale bajecznie pięknej i tajemniczej Walii. Grupa pod kierunkiem lektora, p. Tomasza, odkryła niesamowite walijskie wyrazy, np. Llanfihangel-ar-Arth, Pontrhydfeldigiad, Bwlch-Y-Cibau, Esgairgiliog, Cwmystwyth, a także dowiedziała się, że w tym kraju znajduje się najwięcej zamków na kilometr kwadratowy i tu właśnie rodziły się pierwowzory opowieści o królu Arturze, Merlinie oraz mieczu Excaliburze.
W trakcie zajęć najmłodsi wykonali również postać smoka z walijskiej flagi. Symbol ten pochodzi z legend arturiańskich, w których był symbolem celtyckiego plemienia Brytów.
Kolejne warsztaty już niebawem. Zapraszamy!

Galeria